sobota, 14 lipca 2012

Konichiwa!

Kiedy zostałam poproszona przez koleżankę o oprawienie rysunku córki, chętnie się zgodziłam oczekując ciekawego wyzwania.... Trochę mnie zatkało gdy ten rysunek zobaczyłam, bo po pierwsze, rysunek przedstawia postać z serialu manga/anime, a po drugie jest formatu A4! Koniec końców powstał pełnowymiarowy scrap inspirowany Japonią, a przy okazji odświeżyłam sobie co nieco informacji o tym pięknym kraju. Nie powiem, długo się pomysł wykluwał w mojej głowie, ale nawet jestem z efektu zadowolona - mam nadzieję, że właścicielka również. Tak oto prezentuje się w całości:


Napis na tle ręcznie wycinanych i tuszowanych płomieni ma symbolizować tę postać - Lina to jej imię. W użyciu sporo kosteczek 3d.

Umówmy się, że to liście klonu japońskiego :D. Też sporo tuszowania i kosteczek.

Wachlarz malowany w japońskie drzewa. Trzeba mieć nierówno pod sufitem, żeby samodzielnie strugać patyczki, rozdzielać papier, ręcznie malować i kombinować z konstrukcją zamiast kupić parasolkę do drinków :P

Zwój z pismem kanji, krzaczki w moim wyobrażeniu znaczą "osoba władająca ogniem" :P, taki Engrisz, znaczy Dzapaniz. Sam zwój wykonany z przepięknego papieru który w dotyku jest jak tkanina - niestety przy próbach pisania niteczki wyraźnie widoczne trochę powodowały rozpłynięcie tuszu. Krzaczki pokryte preparatem liquid pearls w kolorze Onyx są wypukłe i pięknie się błyszczą. Do tego orientalna moneta w podobnym kolorze.

I na koniec zalterowana gałązka Primy, oryginalne kwiaty były piękne ale kwiaty wiśni bardziej mi się japońsko kojarzą.

I co wy na to?

A pracę zgłaszam na pomarańczowe wyzwanie Scrap Pasji, z której pochodzą wykrojniki "tropical leaves", kwadraciki z klejem i orientalna monetka oraz preparat "liquid pearls".

6 komentarzy:

 1. Pięknie oprawiłaś ten rysunek Iwonko!! Właścicielka na pewno będzie zachwycona:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Iwonka
  efekt końcowy - świetny ,bardzo mi się podoba.
  jestem świadkiem - Iwonka własnoręcznie wystrugała i skleiła wachlarz pomimo, że okropnie "zawracałam jej głowę " i przeszkadzałam jak tylko mogłam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Doskonale poradziłaś sobie z tym wyzwaniem! Świetna oprawa ładnego rysunku :)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Zarąbiste!!
  Znaczy jak najpierw zzerknełam na scrapa, to wręcz mnie strząsnęło, a głowie pojawiła się myśl "no co jest?!", postanowiłam jeszcze raz sprawdzić czy to aby na pewno na Twoim blogu dalej jestem no i jak się upewniłam, że tak to zaczęłam czytać historię tego scrapa coby sprawdzić co Ci tak przebiło na japońską mangę haha - no i każdy detal z osobna później podziwiałam - świetna praca!!

  OdpowiedzUsuń
 5. Dzięki dziewczyny :) Jeszcze mi tu czegoś brakuje, jakichś drobnych elementów,stempelków albo czegoś hmmm...

  OdpowiedzUsuń
 6. Wow! Spore wyzwanie, poradziłaś sobie doskonale!
  Dziękuję za udział w wyzwaniu Scrap Pasji :)

  OdpowiedzUsuń