poniedziałek, 16 kwietnia 2012

Tajemniczy ogród elfów

Do pocięcia tych papierów przymierzałam się już od roku- i kiedy w końcu pociachałam je, żeby zrobić kartki z poprzedniego posta, co chwilę do nich wracałam pooglądać i pomacać :) I jak na życzenie pojawiło się wyzwanie w Scrapcafe - "E jak Elfy", choć z powodu gorączki okołoświątecznej i choróbsk zwróciłam na nie uwagę dopiero w ten weekend.

Jak można zobaczyć po moich pracach, preferuję albumy raczej stonowane, z niewielką ilością dodatków, płaskie. Przedmioty użyteczne typu notesy i pudełka tym bardziej. Do czego więc mogę zastosować bajkowe papierki z elfami? Już od jakiegoś czasu chodziła mi po głowie myśl albumu "sztuka dla sztuki", takiego zupełnie oderwanego od rzeczywistości i nieprzydatnego, z dużą ilością zdobień i "mixed mediów". I wczoraj wieczorem (no w sumie to mocno w nocy :P) popełniłam taką oto okładkę do "Tajemniczego ogrodu".

Papier bazowy dziurkowany, przeszywany ręcznie na całej, zasłoniętej :D długości, stemplowany i embossowany. Kilka warstw pocztówek i papieru postarzanego i tuszowanego oraz szkieletowych listków pokrytych Perfect pearls.Dużo taśmy dystansowej, tekturki, wycinanie ręczne barokowych kształtów. Sporo metalowych dodatków.  Złoty embossing na etykietce. Skrzydełka elfów pokryte perfect pearls i Glossy accents. Motylek pokryty Liquid pearls. Perłowy ćwiek. Perłowe zawijaski. Drobne perełki w środkach kwiatów. Wszystko sie lśni, mieni, złoci i błyszczy, jak w bajce o księżniczkach i jednorożcach.Troche wycinanych  i miętoszonych kwiatów poukładanych warstwowo.

I na koniec słowicze trele:
Pracę zgłaszam na wyzwananie w Szufladzie pt. "Bajka"
Wyszło bardzo przestrzennie, delikatnie, barokowo ale nie krzykliwie, ze sporą ilościa postarzeń. Praca jednocześnie bardzo moja i "obca", sama nie wiem, czy do końca mi się podoba ....

5 komentarzy:

 1. Rzeczywiście, jakby nie Twoja praca... ale jaka piękna!
  Prawdziwy, zaczarowany świat!
  Zaszalałaś :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie bój nic, skrzy się i mieni, ale z klasą. Podoba mi sie ta bajka, całkiem do końca:-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękna, bajkowa okładka :) Dziękujemy za udział w wyzwaniu Scrapcafe :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ładna oprawa albumu.
  Witam w Szufladowym wyzwaniu.

  OdpowiedzUsuń