wtorek, 7 lutego 2012

Herbaciane róże/Rosa thea

Karteczka przygotowana na wyzwanie w Diabelskim Młynie - lift kartki Joanny. Oczywiście u mnie na ostatnią chwilę, jakoś nie mogę się zebrać do fotografowania albo światło jest kiepskie, albo aparat odmawia współpracy...

******


Tonight a cardlift for Diabelski Młyn challenge. It's a last minute call, as usuall. I can't seem to talk myself into taking pictures, and when I do, the camera decides to disagree with me, or the light is no good...


Nawet nie próbowałam naśladować tych pięknych własnoręcznych kwiatów, natomiast przetestowałam technikę zwaną "delft tile" czyli stemplowanie na "mozaice" z kawałków papieru. Ponieważ nie posiadam tablicy do bigowania, która jest niezbędna aby uzyskać równe i głębokie rowki, przepuściłam swój obrazek przez folder do embossingu. Efekt jest całkiem całkiem, ale następnym razem muszę spróbować użyć jednak większych cegiełek, bo obrazek jest trudno rozpoznawalny, a kolorowani i cieniowanie to po prostu katorga.

Papier to odkrycie z zapasów (wreszcie znalazłam dobry sposób na przechowywanie małych papierów i skrawków i częściej z nich korzystam!) Kwiaty to miks herbacianych, brzoskwiniowych i pomarańczowych różyczek i dzikiego bzu, a całości dopełnia wstążeczka z prześlicznym motylkiem ze sklepu Skrapek.

*******

I haven't even tried to imitate the masterclass handmade flowers, but I had a go at a technique called "Delft tile" which is stamping on a card area that has grooves and raised areas to resemble tiles. As I don't have a scoreboard that is reccomended for this technique (hand scoring doesn't give grooves deep enough) I decided  to use an embossing folder. It worked fine, but the tiles are really smal and the overall picture is hard to distinguish, and colouring it was a Cinderella's job.


The DP paper is a discovery from my stack - good storing system for small paper and card pieces is a hit! The flowers are a mix od cream, thea and orange roses and smaller ones, and the card is finished with a beautiful metal butterfly charm attached to a ribbon bow.
3 komentarze:

 1. Piekna jest :) Bardzo podoba mi sie stemplowany obrazek, ide poszukac cos wiecej o delft tile :)

  OdpowiedzUsuń
 2. śliczna kartka! piękne kolory!

  OdpowiedzUsuń
 3. super to sptemplowanie! bardzo mi sie podoba jak i kartka :)
  dziekuje za udzial wyzwaniu na DM i zapraszam na kolejne :)
  pozdrawiam
  Noami

  OdpowiedzUsuń