wtorek, 25 lutego 2014

Zamiast kartki

Zamiast kartki taki słodki upominek - życzenia można wpisać na odwrocie. Obwoluta nie otwiera się.


niedziela, 23 lutego 2014

Karteczki z warstwowymi elementami

Kiedyś w lokalnym sklepie papierniczym wpadł mi w oko arkusz z elementami do wycinania i składania w warstwowe kartki, tzw "decoupage". Oczywiście chodzi o zupełnie inną technikę niż naklejanie serwetek czy papieru ryżowego i lakierowanie. Wybrany wzór należy wyciąć raz w całości, następnie niektóre elementy - te które chcemy mieć w "3D" wycinamy ponownie i naklejamy w odpowiednie miejsca i tak kilka razy, tworząc piramidkę. Po oprawieniu obrazków uzyskałam takie karteczki:

En face niewiele widać....

.... ale miejscami jest  5-6 warstw :)

Starałam się nadbudawać ramki dookoła aby nieco zabezpieczyć delikatne elementy


środa, 19 lutego 2014

Wyczytasz wszystkie literki.

Tak mówią moi chłopcy kiedy zatonę w lekturze w najmniej spodziewanym momencie. Tak więc dla podobnych dla mnie maniaków literek przygotowałam "zapasowe" literki na zakładkach. Poleciały one na wymiankę w Artgrupieatc. Dołączyłam do małej grupy - 6-cioosobowej, ale zakładek jest 8 dla dwóch dodatkowych przemiłych osób :)

Na zakładkach miało sie znaleźć "to co lubię" w tworzeniu - u mnie przegląd pięknych papierów, szycie ręczne, cieniowanie, alfabety, embossing na gorąco i wytłaczanie, plecionki i kwiatki. Zamiast dyndadełka shakerbox z zapasowymi literkami - zapobiegnie zapadaniu zakładki w książkę.

tak wyglądają przody:


a tak tyłki:

zbliżenie "okienka"

poniedziałek, 17 lutego 2014

Serduszka na każdą porę roku, nie tylko na walentynki

Serduszko jest dobre na wszystko :)
Zrobiły się na wakacjach ale jeszcze nie pozowały na blogu. Szkoda, ze kolory trochę nienaturalne.

Stemplowane, morelowo-zielone

wytłaczane niebieskie

I różne takie brązowaweniedziela, 9 lutego 2014

Więc teraz serca mam dwa

 ....a nawet 6 :) Mamy luty a więc pora na tematy miłosne. Walentynki to u mnie temat mało chodliwy, robię co roku kilka kartek z niespodzianką dla dzieciaków i parę sztuk dla znajomych. Ale romantyczne serduszka z wyznaniem miłosnym to temat aktualny cały rok. Przegapiłam fajne światło do zdjęći i robione w nocy przy lampce :(

Papiery z pudła ze ścinkami, w tym ciekawy papier czerpany, przepuszczony przez folder do embossingu i potuszowany.
Do kompletu oczywiście pudełeczkosobota, 1 lutego 2014

Kiedy szliśmy przez Pacyfik...

Plan styczniowy nie wykonany w całości, ale nie mam wyrzutów sumienia. wzięłam się za generalne porządki w moim jadalnio-spiżarnio-pracownio-modelarnio- scraproomie. Efekt był taki, że przez ostatni rok żadna z tych funkcji nie była spełniana w zadowalającym stopniu. Pozbyłam się pretensji do jadalni, większą część spiżarni i modelarni przeprowadziłam w inne miejsce. Wiązało się to z przeprowadzkami i porządkami w całym domu, ale wreszcie mogę swobodnie wziąć się do pracy i bez rumieńców wstydu zaprosić kogoś do pokoju :) Mam nadzieję, ze teraz prace będą się pojawiać częściej :)

Dawno nie było notesów. Jeden z inspirowanych klimatami morsko-marynarskimi, jeszcze z zeszłego roku. Ale już nowy czeka na przyzwoite światło do fotek !


Długo nie miałam ochoty używać tego sznureczka. Jest taki gruby i ostry.

W środku mapa, żeby się nie zgubić

I od strony rufy