sobota, 18 maja 2013

Pudełka-ramki

Pomysł na explodujące pudelka przekształcające się w ramki bardzo spodobał się pewnej Pani i powstały takie bliźniaczki komunijne:


Środek pusty bo ma pomieścić prezent, a przy okazji uznałam, że można je stawiać pokrywką do góry:

I w wersji "ramkowej":


Po rozłożeniu:poniedziałek, 13 maja 2013

Pudełko

Pudełko dla wczorajszego albumu. Trochę się nakombinowałam z konstrukcją, bo uznałam, że zwykłe pudełko robione tak jak pudełka na kartki będzie zbyt wiotkie i nie zabezpieczy albumu odpowiednio. Wykorzystałam więc rodzaj konstrukcji, który nazywam roboczo "bombonierką" bo po rozmontowaniu tejże wymyśliłam sposób konstrukcji :) Wyszło dość spore, 22 na 32 cm - coś przekombinowałam, mogło być po 2-3 cm mniejsze, ale album mieści się przyzwoicie.


Do dekoracji wieczka chciałam wykorzystać papier taki jak na okładkę, ale mi "wyszedł", próbowałam więc własnym sumptem wykonać podróbkę. Jest trochę ciemniejszy i bardziej kontrastowy, ale chyba ujdzie?
niedziela, 12 maja 2013

Album komunijny R

Wczoraj po telefonie Marysi zdałam sobie sprawę jak długo nic nie publikowałam na blogu. Na chwile przyszła wiosna i wygoniła mnie do ogrodu, a z powodu jej spóźnienia wszystko trzeba robić "na gwałt". Dodatkowo próby pogodzenia wszystkich innych zainteresowań i roboty papierkowej w pracy mi nie wychodzą. Coś tam robię, i nawet mam większość zdjęć zrobionych, ciągle tylko brak czasu na ich obrobienie i publikację. Tak samo z wizytami na blogach - zaglądam w miarę na bieżąco, ale z reguły już w takim stopniu zmęczenia, że nie mam siły komentować. Postaram się to nadrobić i pokazywać się bardziej regularnie.

Zaczynam z grubej rury - album komunijny dla mojej ulubionej Zamawiającej. Puchaty, z ozdobami dość przestrzennymi, dużą ilością przeszyć i szarpań, trochę tuszowany i embossowany.  Pomiędzy tekturowymi kartami przekładki z papieru z tekstami piosenek religijnych oraz miejscem na wpisy gości - pomysł podpatrzony od Agnieszki-scrappassion


i troche szczegółów