sobota, 30 marca 2013

Zajączki

Zajączki tez były. W końcu ktoś musi znosić te wszystkie czekoladowe jajka dla dzieci, prawda?Kolorowa farbka pokryta preparatem glossy accents, ale nie widac tego za bardzo na zdjęciu.


Wszystkim odwiedzającym i obserwatorom życzę spokojnych, pogodnych pomimo tego co za oknem i radosnych świąt Wielkiej Nocy!

piątek, 29 marca 2013

Ciąg dalszy wielkanocnych

Jakiś czas temu już powiedziałam, ze nie będę umieszczać na blogu kartek wielkanocnych w karnawale. Jak zresztą i innych okazjonalnych na pół roku wcześniej. Być może dla osób, które traktują bloga jako reklamę  i sklep swoich prac ma to sens, ale dla mnie odziera te chwile z całej ich magii i oczekiwania. Owszem, zdarza mi się taką jedną czy druga kartkę zrobić wcześniej, ale zdjęcia mogą poczekać. Niestety, w tym roku kilka nałozonych na siebie spraw odsunęło mnie niejako od komputera, a przez choróbsko potem nie miałam siły nic pisać - o zdjęciach przy tej pogodzie nie wspominając  Dlatego u mnie pora na kartki wielkanocne to Wielki Tydzień w tym roku. Bez obaw, kartki już wysłane i w większości dostarczone :)

Przy Wielkim Piątku ciąg dalszy  poważniejszych kartek z wydźwiękiem religijnym.Oczywiście jak zwykle jakieś ozdoby wewnątrz muszą być  choćby były to resztki papierów z przedniej strony.czwartek, 28 marca 2013

poniedziałek, 25 marca 2013

Jajko niespodzianka

Już prawie święta a ja zapomniałam całkowicie o zdjęciach jajek-zawieszek wykonanych jeszcze w lutym na warsztatach w Rzeszowie. na swoje usprawiedliwienie mam tylko paskudna anginę  która naprawdę odebrał mi chęć życia przez cały poprzedni tydzień. Za to będzie więcej aktualizacji przedświątecznych :)I nieco szczegółów - motylki z brokatem i kuleczkami, przeszycia, ozdobne brzegi, perlen pen.

środa, 20 marca 2013

Album vintage

W sobotę na warsztatach stworzyłyśmy okładki, a przez weekend mimo paskudnej anginy potuszowałam też kartki wewnętrzne albumu. osobiście nie jestem przekonana do tak mocnego tuszowania, szkoda trochę wzorów na papierze, ale ciesze się, że spróbowałam swoich sił w tym stylu. na zdjęciach ni widac tego, ale album jest mocno mediowy - tusze, mgiełki, crackle i glossy, chlapania i darcie papieru. jako dodatki stare koronki dodatkowo zafarbowane na naturalny beż, gnieciuchowe kwiatki i mnóstwo kuleczek. Do kompletu tag-karteczka.

Okładka:
i kilka wewnętrznych stron:


niedziela, 17 marca 2013

Warsztaty z Dorotą

Po raz kolejny miałam wczoraj przyjemność uczestniczyć w warsztatach prowadzonych przez Dorotę w Rzeszowie. Tym razem tematem był styl Vintage a celem wykonanie okładki albumu i dopasowanego taga.   Kilka zdjęć z warsztatów:

Rzut ogólny przy pracy
Organizatorka Iza
Marysia

Moi

Agatka

Część prac warsztatowiczek
Prawie pełny skład z prowadzącą 

wtorek, 12 marca 2013

Jaja sobie robię.

Kartki świąteczne w kształcie jajek. Szkoda było zakrywać wzory papierów KCompany, więc tylko kilka dodatków - przeszycia, wstążeczki, kwiatki.wtorek, 5 marca 2013

Rękoczyny inne

Dawno już nie publikowałam prac powstałych na spotkaniach Koła Gospodyń Miejskich. Głównie dlatego, że jeżeli nie skończę ich na spotkaniu to trafiają do wielkiego pudła nieskończonych projektów.... Na szczęście dwa z nich mam gotowe. Pierwsze to lniane serducha wykonane na walentynkową wymiankę. Serc powstało 6 ale na zdjęcie załapały się tylko dwa.


Drugą skończoną pracą jest filcowy ptaszor. na jednym ze spotkań uczyłyśmy się filcować na sucho - efektem są te dwie zielone kulki z których kiedyś może powstaną kolczyki - a na następnych planowo miałyśmy filcować pisanki. ja nie bardzo miałam ochotę na filcowane jajo, pozostałe dekoracje mam w innych technikach, ale bardzo chciałam sprawdzić jak się filcuje na styropianowym kształcie. Z inspiracji postami Vivy o szydełkowych maskotkach Angry birds ufilcowałam takiego kurczaka:

Zapraszam do odwiedzenia naszego gospodarskiego bloga, można tam zobaczyć prace pozostałych dziewczyn.