środa, 31 października 2012

Pamiątka chrztu

Ciągle tnę ""Menuet", i każda kartka jest zupełnie inna :) Dzisiaj elegancko, w błękicie na chrzest małego chłopca.

Wnętrze

I kieszonka


kartkę zgłaszam na wyzwanie w Kreatywnym Kolu - Kartka dziecięca które trwa do 10.11
Oraz na wyzwanie "światło" na forum Scrappassion.

wtorek, 30 października 2012

Lift w Menuecie

Kolejna karteczka z kolekcji "menuet", również z motywem motyli ale tym razem w jaśniejszych i żywszych nieco barwach. Jest to lift kartki Krystynas bloga "Jej papierowy świat", której bardzo dziękuję za inspirację.

małe zbliżenie na warstwy:

I wnętrze - jest z tego samego papieru, co podłużne elementy z przodu, ale na zdjęciu wyszła bardzo ciemna zieleń....


kartkę zgłaszam na wyzwanie Hopmartu z paletą barw (trwa do 30.10)

poniedziałek, 29 października 2012

Na przekór zimie - motyle.

Postawiłam sobie wyzwanie - znaczy właściwie, przypomniałam sobie o noworocznym postanowieniu - zużywania już posiadanych materiałów. Wyciągnęłam więc kupiona już jakiś czas temu kolekcję "Menuet" i zabrałam się do cięcia. W najbliższym czasie będzie tu szaro-zielono-błękitnie :).
na początek karteczka z motylem:
Tło jest bladobłękitne, a motyl niebieski, nie granatowy :( ale niestety skończyła się pogoda na dobre zdjęcia.

Kartkę zgłaszam na wyzwanie kolorystyczne Magicznej kartki które trwa do 30.10 - mam nadzieję, że się kwalifikuje, pomimo tego dodatku ciemnego niebieskiego.

niedziela, 28 października 2012

Biało i szaro.

Obudziłam się dziś rano (dzięki zmianie czasu o całkiem nawet przyzwoitej godzinie :P) słysząc okrzyk "Mamo, tato, popatrzcie przez okno!" dla takiego widoku z okna:
Co prawda "na starość" mam już świadomość że śnieg oznacza zimno, chlapę i potrzebę odkopywania samochodu, ale pierwsze białe płatki ciągle jeszcze wywołują taką nostalgię i jednocześnie dziecięcy entuzjazm.

To by było na tyle o bieli. A szarość z kolei to temat wyzwania Edith w Kreatywnym Polu. Miało być szaro i kobieco. Szarości nie należą do gamy kolorów, które często wykorzystuję w pracach, ale bardzo spodobał mi się ten papier w pismem. Że miało być kobieco, wyciągnęłam manekin, i dalej już jakoś samo poszło. Raczej rzadko robię "bezużyteczne" kartki, ale przez cały czas pracy chodziła za mną piosenka z cytatu, i chyba już wiem, kto ją dostanie ot tak sobie... Pod srebrnym papierem w ażurowe kwiaty są kartki ze starej książki, choć nie bardzo to na zdjęciach widać, ale dało to fajny efekt stłumionej bieli. Pomysł na obranie manekina w sukienkę zgapiłam od Konstancji.

złożona

Stojąca

haute couture

kartkę zgłaszam na wyzwanie Edith "Ekspresja szarości" które trwa do 4.11


środa, 24 października 2012

Gwiazda betlejemska


Kolejna bożonarodzeniowa kartka, której główną ozdoba jest ręcznie robiona poinsecja. Oprócz tego trochę perełek dla rozjaśnienia kompozycji i niektóre elementy pokryte Crackle accents dla nadania tekstury.  Jestem mocno rozczarowana preparatem Crackle accents, strasznie reaguje z tuszami i teraz nawet z farbą z papieru, wszystko jest podbarwione na brązowo :/
Papier i obrazek Galeria Papieru.
poniedziałek, 22 października 2012

Powiało chłodem.

Na szczęście tylko od kartek na razie. W końcu zabrałam się za tematy świąteczne/zimowe. Nic bardzo odkrywczego, podobne karteczki były już w tamtym roku, ale od czegoś trzeba zacząć.
Papier ze Scrappasji, wykrojniki od Marysi, napis ze Stempell&Kartoon.I wewnątrz drobne ozdobniki

Kartkę zgłaszam na wyzwanie UHK "Wieczorem".


niedziela, 21 października 2012

Remont

Niestety nie wirtualny, blogowy, tylko prawdziwy w domu, z całym przynależnym mu bałaganem. praktycznie nie miałam dostępu do kącika scrapowego, ale na szczęście już pierwsza część zbliża się ku końcowi. A żeby nie było, że się tylko lenię - tak oto wyżywam się "tfurczo" na ścianach:
niedziela, 14 października 2012

Pink Forever

W tamten weekend moja chrześniaczka miała 4 urodziny. Właśnie weszła w okres fascynacji lalkami, a że podejrzewałam, że same lalki dostanie od wszystkich, postawiłam na ubranka dla nich. A żeby pedagogicznie podejść do sprawy, i nauczyć małą porządku, Zdecydowałam się zrobić na nie szafę. Bazą szafy jest pudełko po lampie (dobra strona remontów :P), ogromne, bo 29x29x14 cm. Na oklejenie całości poszło 9 arkuszy  - głównie Galerii Papieru. W środku drążek z własnoręcznie skręcanymi wieszakami i lustro w tekturowej oprawie. Z resztek i pudełek po zapałkach zrobiłam komódkę na akcesoria. Ze względu na przewidywane intensywne użytkowanie nie szalałam zbytnio z ozdobami - parę wykrojnikowych ornamentów, trochę złotych perełek i odrobina kwiatków, wszystko przyklejone płasko i na amen. Voila, la vogue en rose.

Pretty in pink


Lustereczko, lustereczko, powiedz przecie....

Najnowsza kolekcja jesień 2012

Odpowiednie akcesoria dodadzą uroku każdej stylizacji

I jeszcze trochę szczegółów.Pracę tę zgłaszam do wyzania Scrapińcowego, bo chyba wszystkie elementy się zgadzają - Pink forever do 30.10poniedziałek, 8 października 2012

Święto kartki

Dawno juz nie robiłam kartek. Bogiem a prawdę, dawno już nic nie robiłam, praca, prace dodatkowe, dziecko w pierwszej klasiestudia zaoczne i remont nie pozostawiają zbyt wiele wolnego czasu... Ale z okazji sobotniego World Cardmaking Day popełniłam w niedzielę po powrocie ze studiów takie trzy proste karteczki. A i baner spóźniony sobie wkleję, a co mi tam!
Jesienna karteczka ogrodowa:

Karteczka do liftowania na spotkaniu Koła Gospodyń

Karteczka dla małego baseballisty. bardzo prosty układ z gotowych naklejek, ale forma kartki trochę ciekawsza - skośna sztaluga.
czwartek, 4 października 2012

Album shabby ciąg dalszy.

Miałam zamiar opublikować resztę zdjęć w niedzielę... w sumie nie napisałam w którą :P
Wewnętrzne karty albumu - według życzenia zamawiającej ozdobione tylko początkowe, potem coraz prostsze aby można było samodzielnie kończyć album. Świetnie się mi pracowało z tą kolekcja, piękne papiery i dodatki i mnóstwo elementów do wycinania, paper piecing i efektu 3d. Do tego trochę perełek, kwiatów róznych i masa mediów - tusze, misty ( nie widac na zdjęciach :/), spękania, efekt szkła...

Album zgłaszam na wyzwanie kolorystyczne Scrapuj.pl